Rss

Поради психолога

Функції психолога

Вивчає та оцінює особливості діяльності і розвитку учнів, прогнозує на основі спостережень та досліджень посилення негативних чи позитивних сторін соціальної ситуації, дає рекомендації (поради) учням, батькам

СЛУЖБА ЕКСТРЕНОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ «ТЕЛЕФОН ДОВІРИ»

Як допомогти дитині адаптуватися до навчання у школі

Особливості поведінки та психологічного стану дітей, які постраждали від війни (для педагогічних працівників)

Дистанційне навчання. Поради для вчителів

Дистанційне навчання. Поради для батьків

Буклет Загальні правила безпеки

10 порад батькам як підтримати дитину під час війни

5 правил споживання інформації, які допоможуть зберігати спокій під час карантину

Емоційна гігієна. Що це таке і як її дотримуватися?

Як знизити тривогу в умовах пандемії?

21 заповідь Марії Монтессорі для батьків

Італійка Марія Монтессорі чудова вчителька, психолог, фізик, лікар. 70-ть років її ім’я було забуте у східній Європі і згадувалося лише в працях істориків педагогіки. А в той же час на Заході, в Америці, Азії відкривалися наукові інститути і академії, в яких вивчали і втілювали в життя антропологічні, дидактичні, педагогічні ідеї Марії Монтессорі, і мільйони дітей успішно навчалися в її школах.

Пам’ятка для батьків

Дорогі батьки, пам’ятайте, що діти дуже вразливі щодо інформації, яка іде з екранів та моніторів, а також дуже чутливі щодо вашого стану, ваших слів, ваших реакцій. Тож, пробуйте убезпечити своїх дітей, особливо дошкільнят та молодших школярів від ненависті та агресії, на кого б вона не була спрямована.

“Ваша дитина – учень профільного класу”

1.Навчання у профільному класі – це додаткове навантаження для дитини і додаткова відповідальність для батьків.

 2.Навчання у профільному класі пред’являє високі вимоги до учня:

 3.Частина дітей, які починають навчання в профільному класі, ще не визначилися з вибором професії або спеціальності, мають уявлення лише про сферу професійної діяльності, в якій вони хотіли б реалізувати себе в майбутньому.
Ви, як батьки, можете допомогти власній дитині так:

Проблеми підлітка у період адаптації до навчання

В охороні психічного здоров’я дітей та підлітків важлива роль належить адаптації до нових умов середовища. Проте будь-які зміни не минають безслідно. І щоб дитині успішно подолати цей перехідний кризовий етап свого життя, на момент вступу до середньої ланки школи вона має успішно засвоїти всі вимоги молодшої школи.

Памятка батькам про підлітків 

  • Якщо дитину постійно критикують, вона вчиться ненавидіти.

  • Якщо дитину висміюють, вона стає замк­нутою.

  • Якщо дитину хвалять, вона вчиться бути вдячною.

Виховання дисциплінованості у дітей

Багатьох батьків хвилює питання: на скільки необхідна сувора дисципліна і як та коли її застосовувати? Як поєднати батьківську любов і суворі правила? Звичайно, у цьому питанні важливе почуття міри.

Перший раз в перший клас

Початок навчання дитини у 1-му класі – це дуже відповідальний і досить складний період у її житті. Адже дуже багато змін відбудеться у житті дитини: з’являться нові знайомства, як з однолітками, так і з дорослими; нові взаємовідносини; нові обов’язки. Зміниться вид діяльності: зараз основною діяльністю Вашого малюка є гра, з приходом до школи основною діяльністю стане навчання.

Чому діти крадуть?

Як вести себе ,якщо ви підозрюєте що ваша дитина краде? Будьте обережні у висловлюваннях, проявляйте чуткість , перед вами не «крадій-рецедивіст», а дитина. Від вас залежить, якою вона виросте.

 Як уберегти дитину від ненависті та агресії?

Дорогі батьки, пам’ятайте, що діти дуже вразливі щодо інформації, яка іде з екранів та моніторів, а також дуже чутливі щодо вашого стану, ваших слів, ваших реакцій.

 Як допомогти дитині підготуватися до ЗНО?

 1. Контролюйте, скільки спить ваш син чи донька. Регулярне недосипання небезпечне для психіки, послаблює імунітет і загострює хронічні захворювання дітей.

Посттравматичний стресовий розлад

ПОСТТРАВМАТИЧНИЙ СТРЕСОВИЙ РОЗЛАД (ПТСР) – це розлад, який розвивається після пережиття особою психотравмуючої події. Особа може бути учасником чи свідком цієї події.

Що треба знати про торгівлю людьми?

Проблема торгівлі людьми – одного з найнегативніших явищ сучасного суспільства – уперше була піднята правозахисниками на початку ХХ століття. У той час особлива увага приділялася жінкам з Великобританії, яких змушували до рабства в країнах континентальної Європи.

Захістіть дитину від булінгу

Булінг – достатньо нове поняття в нашому житті, але явище, яке воно означає, на жаль, у нас, добре і давно відоме. Що ж це за явище таке, де дитина стає «білою вороною» та «цапом – відбувайлом», або, як говорять сьогодні – жертвою булінгу?

Механізм взаємодії учасників освітнього процесу в разі виявлення випадку жорстокого  поводження  з дітьми

За дотримання законодавства щодо захисту прав неповнолітніх у  закладі освіти відповідальність несе керівник. Тому в кожному  закладі повинно бути проведено оцінювання службових приміщень (роздягальні, душові кабінки, туалетні кімнати) та шкільного подвір’я на предмет безпеки.