Rss

Національно-патріотичне виховання

Національно-патріотичне виховання у школі

Реалізація проєкту «Ми –нащадки козацького роду»

Держава – то є дім, у якому живуть тисячі, мільйони людей. Мир, щастя, спокій у домі залежить від усіх: і тих, хто у ньому живе, і тих, хто цей дім будує, хто його захищає. А це під силу лише патріотам, адже патріотизм – величний вияв нескінченної любові до рідного краю. Патріотизм, як і честь виховує великих, сильних людей, які не рахуються з ціною свого життя й здатні пожертвувати ним заради рідної землі.

Головне завдання нашого закладу освіти – так побудувати виховну діяльність, щоб сама її організація, приклади авторитетних наставників-учителів, шкільне середовище виховували дітей у дусі патріотизму, глибокого розуміння історії свого народу, національної ідентичності, самобутності, щоб слова «Україна», «патріотизм» набували для дитини особливого сенсу, тобто сприймалися «не лише розумом, а й серцем». Саме такі учні 7, 9 класів долучені до роботи в шкільному гуртку «Екскурсоводи».

На виконання наказу по школі «Про організацію шкільного проєкту національно-патріотичного спрямування «Ми – нащадки козацького роду» протягом вересня-жовтня у закладі сплановано та проведено низку заходів:   

  • до дня визволення м. Суми від нацистських загарбників був презентований фільм «Рідне місто», який використали класні керівники на виховних годинах 1-11 кл.;
  • до Міжнародного дня пам’яті жертв фашизму у роки другої світової війни з учнями 8-го класу була проведена онлайн екскурсія;
  • до Дня захисника України створений фільм «Мій тато – воїн-захисник»;

      –    узяли участь у обласній краєзнавчій експедиції учнівської молоді «Сумщина в міфах і легендах» вихованці шкільного гуртка « Екскурсоводи».

            Члени гуртка і надалі будуть працювати і виховувати молодь нашої школи у патріотичному дусі, цікавитися подіями на фронті, запрошувати учасників ООС(АТО) для зустрічі з учнями нашої школи в рамках патріотичного виховання молоді .

Національно-патріотичне виховання дітей та молоді – це комплексна і цілеспрямована діяльність щодо формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття вірності, любові до Батьківщини, турботи про благо свого народу, готовності до виконання громадянського і конституційного обов’язку із захисту національних інтересів, цілісності, незалежності України, сприяння становленню її як правової, демократичної, соціальної держави.

Із метою виховання національно свідомої особистості, формування громадянина з  демократичним світоглядом, головною особливістю якого є орієнтація на високоморальні загальнолюдські цінності, до Дня захисника України вчителем предмета «Захист України» Козинцем В.М. були проведені заходи:

  • випуск стіннівок присвячених Дню захисника України ( 10.10.20.);
  • підготовка команд 10-11 класів до конкурсу строю та пісні (з 05 по 10.10.20. );
  • вивчення стройової патріотичної пісні з учнями 10-11 класів ( з 05 по 10.10.20. );
  • індивідуальна співбесіда з юнаками 2004 року народження щодо виконання закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» ( з 12 по 20.10.20. );
  • роз’яснювальна робота з юнаками 11-х класів, щодо вступу у навчальні заклади силових структур ( з 12. по 20.10.20. );

      –    перегляд відеофільму до Дня захисника України

            https://www.youtube.com/watch?v=7STmxE4my58 ;

      –    складання разом із психологом школи Картки професіонального      відбору призовника (12-13.10 20. )

На жаль, деякі заходи було відмінено, оскільки розпочались канікули, інші проводилися на платформі Teams.

Проведені заходи спрямовані на формування в учнів  найбільш значущих  для українського народу цінностей: патріотизм, соціальна справедливість та  спираються на традиції української державності, громадянську свідомість, здатність критично і незалежно мислити, бути активним у відстоюванні своєї позиції та готовим до захисту незалежності й територіальної цілісності української держави.

Слава Україні!